10 stk/masse Fiber Optic-Cleaner SC Fiber Optisk Stik rengøring af 2,5 mm Universal Stik Fiberoptiske Rengøring Pen

Bedømmelse 

Ny vare

På lager

1 Varer

kr601.73

Tags: dh masse sport, dumborc x6dcg, detaljer hk416, e336 øreringe, lufttætte dåser, dnd elf typer, dnd hånd bog, dirndl gummi, casino lyon 7.

Fiberoptiske Smart Renere Pen SC/FC/ST 2,5 mm Fiber Optic Rengøring Værktøj

Første, den optiske stik ferrule rengøring Nødvendighed I en optisk fiber kommunikation, selv hvis lyset af den optiske fiber-stik stik sticky usynlig snavs og andre små partikler, der kan føre til det optiske signal er skåret ud, eller få den reflekterede bølge fiber skader og endda beskadige lyskilde, hele kommunikationen forårsage betydelige skader på systemet, så før den optiske fiber-stik, skal du optiske stik ferrule (mand), flange (kvindelige), enheden for rengøring.For det andet, i henhold til en formel fiber ende ansigt rengøring pen Indledning-Klik Renere fiber ende ansigt er erstattet af innovativt design og ren fiber ende står over for kernen i den nye renere, er den mest populære type af optiske fibre i henhold til en rengøring værktøj, det er designet til at erstatte den traditionelle vatpind og alkohol, blot brugen af et simpelt tryk på cleaner kan du fjerne vedhæftede filer optiske stik ferrule / enhed / modulet, for at sikre en bæredygtig udnyttelse og bedste rengøringsresultater, kabel vedligeholdelse er en afgørende værktøj udbredt i optiske netværk vedligeholdelse udbydere, Entreprenører eller enhed, fabrikanter, fiber ende ansigt rengøring pen fremkomsten af let til at løse den optiske fiber adapter ferrule rengøring problemer!For det tredje, i henhold til en cost-effektiv optisk fiber ende ansigt rengøring pen Et-Klik-rengøring fiber ende ansigt rengøring pen lav pris, høj ydeevne, god rengøring effekt, dens pris er kun svarende til AFC-3000 Canadiske ren pistol 1/12, rengøring virkning er meget bedre end importeret professionel rengøring podninger, har i den indenlandske fiber almindeligt anvendt i industrien, det er anerkendt som low-cost, high-performance bærbare én fiber ende ansigt renere.Vaskbare indsætte den optiske stik ferrule end lyset af de (kvindelige) i den adapter, kan du også bruge den optiske stik ferrule ende ansigt (mandlige) matchende tilbehør rengøringsmiddel direkte på stikket; Drift er meget enkel i brug kan fortsætte med at opnå en høj-kvalitets rengøring resultater, Man kan rent fiber ende står over 800 eller mere; Materiale: antistatisk harpiks, Renlighed 95% eller mere, Vand og olie rengøring resultater end traditionelle vatpind rengøring stangen; Der er 2,5 mm (vaskbare SC / FC / ST) og 1,25 mm (vaskbare LC / MU) to størrelser, Let at bruge, bære, kaste-kaste; Efter rensningen er færdig, "klik" lyd beder;

Mærke VIJEI

Relaterede varer

2 Anmeldelser

De tre unikke fiber belægning stripping tang -For stripping 125µm 250µm fiber belægning-1.98 mm top åbning kan bruges til at skrælle de ydre kappe pigtail -V-formet munden kanten af klemmen åbning og 140µm på den optiske fiber kan bruges til at strippe -125µm 250µm beklædning -Producenten standard, går uden justering Vil ikke skade fiber -Alle skærende overflader har sofistikerede mekaniske

kr229.15
1 Anmeldelser

Den indendørs 86mm type FTTH mini fiberoptiske frontplade beskæftiger en kompakt plug-in design, kombinerer et moderne design-koncept, vedtager importeret plast, er af en yndefuld fremtoning, og som gælder for FTTH, FTTO og FTTD, osv., og gør det let at bruge i forskellige installations-miljøer. Låsen design af cover i høj grad har reduceret installation styrke.Det er meget tynd og

kr80.02
2 Anmeldelser

Miniature håndholdte optisk power meter er en opgraderet version af den populære OPM-G. Det overordnede design af denne power meter er blevet forbedret, herunder mere kalibrering bølgelængder, bedre brugergrænseflade, længere batteri levetid, højere nøjagtighed, tone detektion, bølgelængde anerkendelse, USB-og datalagring. Dette produkt har et bredt måleområde, høj nøjagtighed.Det

kr131.02
0 Anmeldelser

Indledning: red light pen kaldes også lys pen, pen-type rød lyskilde, synligt lys opdagelse pen, optisk fiber fejl-detektor, optisk fiber, der er skyld placering instrument og så videre, de fleste af dem er vant til at opdage optisk fiber breakpoint, FC, SC, ST generelt interface, hvis du har brug for til at teste LC-interface kan du kontakte os for at købe converter!To funktioner: fiber fraktur,

kr107.13
1 Anmeldelser

BEDSTE pris OTDR stik FC ST, SC og LC adapter OTDR Fiberoptiske Stik Til Optical Time Domain Reflectometer Fiber Adapter OTDR FC / SC LC ST OTDR FC/SC/ST/LC Fiberoptiske Stik adapter til Gældende national import osv.OTDR shinewayTech S20 serien OTDR, Tribrer OTDR, DVP-serien OTDR, Rui forskning serien OTDR, 41 serie OTDR, 34-serien OTDR, Tianjin Deli serie OTDR 1) Vi accepterer

kr68.24
1 Anmeldelser

15Meters LC til LC Duplex 10 Gigabit 50/125 Multimode LC/UPC Fiber Optisk Kabel-LC-LC OM3 Aqua 10GB,Patch kabel Jumper Bemærk: Længden og stik er tilpasselig, pls velkommen til at kontakte mig for tilbud. Tekniske Specifikationer: Oplysninger om bestilling: Fiberoptiske stik : LC,ST, FC, SC, MTRJ, DIN, D4, E2000, MPO Ferrule-Interface type: APC , PC , UPC Fiber kerner:

kr102.36
1 Anmeldelser

OTDR test forlængerkabel Primært brugt til at gøre op OTDR test blind område, midten af den optiske fiber uden nogen fusion fælles, lille størrelse, lette vægt, nem at bære.Single-mode (9/125), multi-mode (62.5/125) Taget længde 1 km Tab mindre end eller lig med 0,5 dBm/ km Med fremragende tætning ydeevne, vandtæt, anti-fouling og eksplosionssikkert Produkt billede: varen er blevet opdateret,

kr419.79
0 Anmeldelser

3M 2529 Fibrlok Mekanisk Splicer Hurtig Installation indskudstab Fiber Fastholdelse af >7.75 lbs.Lav Refleksion af -35dB 250-900µm Buffer Størrelser Du er velkommen til at kontakte os på Skype: optoelecs eller Whatsapp:0086-15858212695

kr151.86
1 Anmeldelser

2 I 1 optisk power meter rødt lys inde 10 km fiber tester pen rød lyskilde Visuelle Fejl locator Bølgelængde: 800 1700-Stik: FC/SC/ST Detektor rækkevidde: -70 til +3 Usikkerhed: ± 5% Standard bølgelængde: (nm): 850 nm, 1300 nm, 1310 nm, 1490 nm 1550 nm, 1625 nm, Display opløsning: Lineær display: 0.1% Logaritmisk display: 0.01 dBm Rødt lys, der arbejder bølgelængde: 650nm Rødt lys strøm:

kr328.78
1 Anmeldelser

SC APC Fiberoptiske Patchcord 2,0 mm PVC G657A Dette 9/125 OS2 single-mode fiber optisk kabel er ideelle til tilslutning af 1G/10G/40 G/100G Ethernet-forbindelser.Det kan transportere data for op til 10 km på 1310nm, eller op til 40 km på 1550nm Specifikation Produkt Højdepunkter Det fiberoptiske kabel, der er standard i branchen brændbarhed PVC-kappe og simplex

kr30.27
1 Anmeldelser

BEMÆRK: 1.Køber er ansvarlig for told og lokale import, skatter og afgifter osv.Prisen her ikke omfatter destination gebyr i købers side. 2.Vigtigt!!!Kære Brasilien kunde, kan du forlade din CPF eller CNPJ nummer, efter at have placere den for 3.For nogle sepcial lande, som Brasilien, Mexico, E-pakke og Kina Post leveringstiden kan være omkring

kr173.70
0 Anmeldelser

Specifikation: Passer til: COMPTYCO Fiberoptiske Fusion Splicer Model: A-80-A-81S FS-60E FS-60F FS-60A FS-60C Pakken Indeholder: 2stk/par Stang Elektrode

kr84.24